YUHistan

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 4

AnasayfaAnasayfa  TakvimTakvim  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

Aslı güngör ile röportaj

YazarMesaj
mikroq
AdMiN
AdMiN

Erkek
Tecrübe Puanı : 3646

MesajKonu: Aslı güngör ile röportaj   Perş. Tem. 10 2008, 10:16

ENBEOrkestrası & Behzat Gerçeker" albümünde Aslı Güngör'ün FerhatGöçer'le düet yaptığı "Kalp Kalbe Karşı" ile Mustafa Ceceli tarafındanyorumlanan Sezen Aksu'nun "Unutamam" şarkıları radyolarda büyük ilgigördü. ENBE Orkestrası'nın şefi Behzat Gerçeker, bu ilgiyi şöyleyorumluyor: "Müziğin en kalitelisini insanlara sunmaya çalıştığımız için başarıya ulaştık."

ENBE Orkestrası'yla Türkçe pop şarkılara sıra dışı bir yorum kattınız. Bu fikir nasıl ortaya çıktı?- Kurulduğundan bu yana, yani yaklaşık 13 yıldır ENBE Orkestrası'nınşefliğini yapmaktayım. Fransızca şarkılar, İtalyan napolitenleri,tangolar, caz ve Latin müziklerinden oluşan geniş bir repertuvarımızvar. Ama biz Türkçe müzik de çalıyoruz ve istedik ki insanlara Türkçepop müziği biraz daha ENBE bakış açısıyla yansıtalım. Ferhat Göçer çokyakın arkadaşımdır. Ondan bu projede yer almasını, misafir sanatçıolarak birkaç parçayı seslendirmesini istedim. Sağ olsun, beni kırmadı.

Albümde bir de Sezen Aksu'nun "Unutamadım" parçası yer alıyor...- Sezen Aksu'nun "Unutamadım" adlı sıfır kilometre bir parçasını daalbüme kattık. Parçayı Mustafa Ceceli seslendirdi. Çok iyi bir müzisyenve aranjör. Ceceli, "Unutamadım" şarkısına harika bir yorum kattı."Unutamadım", radyolarda büyük ilgi gördü.

Bir de Aslı Güngör'ün "Kalp Kalbe Karşı" şarkısı var. - Evet, Aslı Güngör'ün "Kalp Kalbe Karşı" şarkısı da radyolarda büyükilgi gördü. Aslı bu parçada Ferhat Göçer ile düet yaptı. Ferhat ileAslı'nın çok iyi bir ikili oluşturup "Kalp Kalbe Karşı"yımüzikseverlerin diline doladılar. DMC'nin Genel Müdürü Samsun Demirbaşta olmak üzere, albüme emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunmakistiyorum. Biz müziğin en kalitelisini insanlara sunmaya çalıştığımıziçin başarıya ulaştık.

En kaliteli! Son dönemde kaliteli işlerin yapılmadığını mı ima ediyorsunuz?- Pek yok ama açıkçası sadece dinleyicilerde değil, sanatçılarımızda dakabahat var. İnsanlar iyi şeyleri istemiyor. Sanatçılar da sunmuyor.Biz konsept bir albüm yaptık. Sunum şekli çok önemli. Bu haliyledinleyicilerin kabul edeceğini zannediyorum.

Albümün başarısı konusunda hiç endişe duydunuz mu?- Hayır... Bundan üç yıl önce ENBE Orkestrası ile "Düşler" albümünüyaptım. Kendi bestelerimle hem de... Tüm insanlara ENBE Orkestrası'nınbu işte bir dönüm noktası olduğunu anlatacak, onlara "Helal olsun"dedirtecek bir albüm yapmak istedim. Benim hayat tarzım da böyledir.Yaptığım her işte iyi olmak isterim. Ajda Pekkan, Ferhat Göçer, AytekinKurt, Sultana, Mustafa Ceceli, Aslı Güngör ve Atacan Yücel'in konuksanatçı olarak yer aldığı bir albüm... İçinde Fikret Şeneş, FecriEbcioğlu, Sezen Aksu, Atilla Özdemiroğlu gibi değerli söz yazarı vebestecilerin eserleri var. Ayrıca aranjelerde Ozan Doğulu, Erdem Kınay,Mustafa Ceceli ve Sinan Akçıl imzaları bulunuyor. Bunlar işlerini eniyi şekilde yapan isimler. Ancak içinize sinmeyen işlerde tereddüttekalırsınız. Benim öyle bir tereddüdüm yok.

Ajda Pekkan'ı nasıl ikna ettiniz? -Türkiye'nin süperstarı Ajda Pekkan, projeyi duyunca beni aradı vealbümümüzde yer almak istediğini söyledi. "Sevdiğim Adam" adlı şarkıyıo yorumladı. Onun gibi Türkiye'ye damgasını vurmuş bir müzisyenin ENBEOrkestrası&Behzat Gerçeker albümünde yer almak istemesi, benim içintarif edilemez bir onur.

Ünlü isimlerle çalışmak zor mu?- Sanatçılar egoları yüksek insanlardır. Leman Sam, Ajda Pekkan, ÖzcanDeniz gibi birçok isimle konserler yaptık. Biz bu müziği yaparkeninsanlara en iyisini sunmak istiyoruz. O yüzden sanatçı dostlarımızçalışmaya geldiklerinde, onlardan egolarını kapının dışındabırakmalarını istiyoruz. Ondan sonra herkes istediğini yapabilir.

ENBE Orkestrası ile sürekli yeni projeler peşinde koşuyorsunuz. Fark yaratmak sizin için önemli galiba.- Evet, artık müzik piyasasında fark yaratırsanız ayakta kalırsınız.Özcan Deniz'le bir proje yaptık mesela; biz Caruso çalarken o gazelatıyordu. İlginç şeyler yapmak, proje üretmek lazım. Önemli olanseyirciye farklı bir şeyler sunmak... Pop müzik gibi, R&B gibitutan akımları yeni albümde biz de denedik. Hem yeni bir proje hem dekonsept albümü oldu. Çok insana ulaşacağız. Güzel bir şey vardır; çokpahalıdır. Bir yanda da aynısının ucuzu vardır. Siz parasını verippahalı olanı alırsınız, çünkü onu yıllarca kullanabileceğinizibilirsiniz. Bizim pop albümü olarak tasarladığımız bu albüm de öyle...Dediğim gibi, biz işlerimizde kaliteye önem veriyoruz.

ENBE Orkestrası'na şef olmadan önce ne yapıyordunuz? - Konservatuvarda okurken bir yandan da Maksim Gazinosu'nda Nilüfer ileKayahan'ın orkestra şefliklerini yapıyordum. Hedefim zaten dünya müzikplatformuna bir orkestra ile çıkmaktı. Biz sahnede işin şov kısmını dayapıyoruz. Bir müddet sonra umarız arkamızdan gençler gelecek veyerimizi onlara bırakacağız...

Aslı güngör ile röportaj
1 sayfadaki 1 sayfası